חוות דעת

חוות דעת

אלמוג ג.

קיבלתי את המשלוח שלי במהירות ונעניתי על שאלות שהיו לי על הדגם שרכשתי ועל דגמים זהים של בוש -
קרא עוד
7/9/14 11:20:03

חוות דעת מספר 1

דני פרץ
הוא היה מעולה. הוא הגיע בזמן ועשה עבודה טובה ומקצועית. יצאתי ממש מרוצה ממנו....
קרא עוד
7/9/14 11:16:57

מאמרים אחרונים

אחסון חכם לבית מסודר

כמה פעמים הבטחתם לעצמכם לסדר את הבית ולא ידעתם מהיכן להתחיל את העבודה? כמה פעמים רצי...
קרא עוד
9/1/14 5:06:59

צידניות - טיפים להתאמת צידנית לכל שימוש

ההימצאות מחוץ לבית מחייבת אותנו להיערך בהתאם לתנאים השונים. ימי הקיץ החמים או ימי עב...
קרא עוד
8/25/14 7:03:33

גרילים וברביקיו לגינה– טיפים לתחזוקה ושימוש

אוהבי החיים הטובים בישראל מיטיבים זה מכבר לאמץ את אורחות ההנאה של פינוקי החצר. אם בשנות התשעים ותחילת ה-2000 ניתן הדגש על עיצוב פנים הבית הרי שבשנים האחרונות ניכרת מגמה בולטת, עקבית ועמוקה הסוחפת רבים אחריה. בין אם מדובר בטרנד או תרבות שתשריש, ההשקעה במטבחים חיצוניים הופכת למראה נפוץ ביותר ויותר בתים ישראליים.


אנחנו ב depot365 מאמינים כי חווית אכילה בגינה אינה שלמה ללא הכנת מאכלים על הגריל. בעוד שבעולם כולו חווית הברביקיו וההתאספות סביב הגריל כבר מהווה חלק מהתרבות, בעלי החצרות והגינות בישראל עושים את צעדיהם הראשונים לחיים מפנקים ועשירים גם מחוץ לבית. כדי ליהנות מחוויית גריל עשירה ומלאה, ריכזנו את הפרטים החשובים לרכישת ותחזוקת גריל לגינה.


גרילים וברביקיו לגינה – רכישה, תחזוקה ושימוש


ישנם שני סוגים עיקריים של גרילים וברביקיו: גריל גז וגריל פחמים. 

בשל היותו עשוי פלדת אל חלד ואיכותו המשמשת למשך שנים רבות, המאמר הבא מתמקד בפרטים החשובים ברכישת גריל גז, באופן התחזוקה הרצוי ובטיפים חשובים לבעלי גריל.
 

בחירת גריל לגינה

 • בין מגוון סוגי הגרילים הקיימים כיום בשוק הישראלי מבערי הנירוסטה נחשבים לאיכותיים ביותר, בשל עמידותם למשך שנים רבות. בעת בחירת גריל לגינה יש לשים לב כי הגריל כולל דיפיוזר – הוא המערכת האחראית לפיזור החום בצורה אחידה.
   
 • נתון אליו חשוב לשים לב בעת רכישת גריל, בעודכם בחנות, הינו הרשת. כל הגרילים הקיימים כוללים רשתות כאשר אלו מתחלקות לשלושה סוגים עיקריים: רשתות יציקה, רשתות נירוסטה ואמאייל. בבחירת גריל יש להעדיף את הרשתות המסיביות יותר המקצרות את משך הצלייה.
   
 • מגש ניקוז שומנים הינו אלמנט מהותי השומר על הגריל מפני שריפה. רצוי לבדוק את החומר ממנו הוא עשוי. מגוון הגרילים הקיים כולל 2 מבערים עד 5 מבערים המשפיעים על משך הצלייה, כאשר BTU הינו קנה המידה לעוצמתו של הגריל. ככל שתבחרו גריל בעל BTU גבוה, כך עוצמתו תהיה גבוהה יותר.
   

תחזוקת גריל גז

תנאי מזג האוויר הים תיכוניים, החשיפה לאבק ולמזיקים שונים והעמידה בשטח פתוח משך כל ימות השנה אינם מיטיבים עם גריל הגז. כדי ליהנות מגריל תקין למשך שנים רבות יש להשקיע בתחזוקתו לאחר כל שימוש הנעשה בו. הימנעות מהשקעה בתחזוקה השוטפת מקצרת את חיי הגריל ופוגעת באיכות הצלייה שהוא מפיק.

 

 • לפני השימוש בגריל - טרם כל שימוש בגריל גז יש לחמם את המכשיר על מנת לנקות, לחטא ולהכין אותו לקראת פעולה.
   
 • אחרי השימוש בגריל – לאחר השימוש בגריל יש להבריש את רשת הבישול והצלייה על מנת להסיר שאריות מזון. כמו כן רצוי לחמם לרמה מקסימלית כדי לשרוף את כל השומן שהצטבר על הגריל. חשוב מאוד לכסות את הגריל לאחר השימוש על מנת לשמר אותו למשך זמן רב.
   

תחזוקה שוטפת

·         מדי מספר הפעלות יש לבצע תחזוקת רענון של גריל הגז. חשוב לנקות את סורגי הבישול באופן יעיל יותר ומשני צדיהם. חשוב לנקות את חלקיו הפנימיים של הגריל ולבסוף להניח לגריל להתחמם במשך כ-10 דקות לפחות.

תחזוקה שנתית

·         מדי שנה יש לנקות את הגריל באופן יסודי על מנת להימנע משחיקה מהירה שלו. אנחנו ב-  depot365 נוכחים לגרילים רבים שנהרסו תוך שנים ספורות בשל חוסר תחזוקה של בעליהם. התחזוקה השנתית  משמרת את הגריל במצבו הראשוני למשך זמן רב. הניקוי השנתי כולל השריית רשת הבישול במים וסבון, ניקוי יסודי של פנים גריל הגז ומחבת הטפטוף. חשוב לנקות גם את המבערים באמצעות מנקה מקטרות.
 

החלפת בלוני הגז

 • רבים מבעלי הגרילים בישראל מדווחים על אירועים בהם הגז נגמר באמצע האירוח, חוויה לא נעימה. על מנת להימנע מראש ממצב בו הגז נגמר באמצע האירוע, ניתן למדוד את משקלו. כל בלון גז הינו בעל כתוב וברור. על מנת לדעת כמה גז נשאר – יש לשקול את הבלון ולהפחית את המשקל הגולמי שלו מהמשקל הכולל.
   
 • ישנם פתרונות נוספים למפונקים שבינינו: ניתן לרכוש שני בלוני גז רזרביים, וכאשר הגז נגמר – פשוט להחליף.
  אופציה נוספת הינה טיפה יקרה יותר אולם אפשרית לאלו שאינם מעוניינים ברכישת בלון נוסף: בלון גז שקוף, המראה את כמות הגז שנותרה בו. כך ניתן להשתמש בגז בפיקוח מלא.

 


15/8/14 8:52:18

חזור לרשימת המאמרים