חוות דעת

חוות דעת

אלמוג ג.

קיבלתי את המשלוח שלי במהירות ונעניתי על שאלות שהיו לי על הדגם שרכשתי ועל דגמים זהים של בוש -
קרא עוד
7/9/14 11:20:03

חוות דעת מספר 1

דני פרץ
הוא היה מעולה. הוא הגיע בזמן ועשה עבודה טובה ומקצועית. יצאתי ממש מרוצה ממנו....
קרא עוד
7/9/14 11:16:57

מאמרים אחרונים

אחסון חכם לבית מסודר

כמה פעמים הבטחתם לעצמכם לסדר את הבית ולא ידעתם מהיכן להתחיל את העבודה? כמה פעמים רצי...
קרא עוד
9/1/14 5:06:59

צידניות - טיפים להתאמת צידנית לכל שימוש

ההימצאות מחוץ לבית מחייבת אותנו להיערך בהתאם לתנאים השונים. ימי הקיץ החמים או ימי עב...
קרא עוד
8/25/14 7:03:33

מדריך הצבעים השלם לצבעי המתחיל

קריאת המאמר הבא תאפשר לכם לצבוע את קירות ביתך בצורה מקצועית וללא התפשרות על איכות התוצאה. במאמר תמצאו את המידע החיוני לצורך עלייה בביצוע העבודה מדרגה חובבנית לדרגה מקצועית. בהסתמך על ידע שנצבר במשך שנים רבות ומפורט במאמר הבא תוכל לגרום לביתך להיראות כמו אחרי שיפוץ מקצועי ומושקע.
 

בית מוזנח בעל קירות ישנים, תקרות מתקלפות, נזילות ופגמים בתשתיות השונות הוא בית מסוכן לדייריו. בתים מוזנחים אלו מהווים כר פורה לגידול פטריות, להתפתחות רקב והרס ולהעברת מחלות לבני הבית עצמם. בלאי מואץ הוא השלכה נוספת של הזנחה ממושכת בבית. במקום זאת, תוכלו להעניק לעצמכם את בית חלומותיכם בתוך ימי עבודה ספורים.


המבחר העצום של הצבעים הקיימים כיום בשוק עלול להיות מבלבל. יתרה מכך, הוא מרתיע רבים מלבדוק את הנושא לעומק ולחפש את החומרים והכלים המתאימים ביותר לביצוע העבודה. כדי לפשט את המידע הרב, ריכזנו עבורכם את כל סוגי הצבעים הקיימים ואת השימוש הייעודי שלהם.
 

צבעים סינטטיים או טבעיים?

ההבחנה העיקרית בעולם הצבעים עומדת על הבדלים בין שתי קבוצות: צבעים סינטטיים וצבעים טבעיים.
 

צבעים סינטטיים

משפחת הצבעים הסינטטיים נמצאת במגמת עלייה מתמדת. בשל יעילותה ונוחות השימוש בה – השימוש בצבעים סינטטיים הינו הפופולארי והמקובל ביותר. הצבעים הסינטטיים אינם מיוצרים מהצומח ומונים את משפחות הצבעים הפלסטיים, האקריליים והפוליאוריטניים. לצבעים הסינטטיים יתרונות רבים: הם נוחים לעבודה, הם לא רעילים, מתייבשים במהרה וממש נוחים לתחזוקה.
 

צבעים טבעיים

צבעים טבעיים כוללים בעיקר את משפחת צבעי השמן. אלו שימשו בעיקר לציורים מהתקופה הקלאסית והרומנטית, אולם בעידן תועלתני מפנים צבעי השמן את מקומם לצבעים נוחים לעבודה בעלי קצב התייבשות מהיר יותר. יתרה מכך, צבעי השמן מתאפיינים בחסרונות נוספים ההופכים את השימוש בהם ללא מקובל: ריחות חריפים, צורך בדילול והפצת רעלים הם רק חלק מחסרונותיהם.

למרות ואולי בשל תכונותיהם הייחודיות, צבעי שמן מהווים כיום חומר עיקרי לחידוש רהיטים ולצביעתם, להענקת מראה יוקרתי לחפצי הבית השונים וליצירת מראה קלאסי בבית.
 

סוגי צבעים סינטטיים

כדי להקל עליכם את הבחירה מתוך מגוון עצום של צבעים תוכלו לקרוא את הרשימה הבאה, להתרשם מסוגי הצבעים השונים ולהחליט על סוג הצבע המתאים לכם ביותר.
 

צבעים אקריליים

צבעים אקריליים הינם בין הסוגים האהובים והפופולאריים ביותר בשנים האחרונות בתחומי האמנות והעיצוב, הפיסול וסגנון הבית. הצבעים האקריליים הינם רבי ייעודים ומשמשים הן לתעשייה והן לשימוש פרטי. ניתן להשתמש בהם כבצבעי בסיס, לצביעת קירות פנימיים וחיצוניים והן לסתימת סדקים בקירות. אין ספק שמגוון השימושים הרבים ונוחות השימוש הם אלו שהפכו את הצבעים האקריליים לאהובים כל כך.
 

לכות

לכות מוכרות מתחומי אמנות שונים ומגוונים. הלכה מתאפיינת ביכולת חידוש רהיטים ואלמנטים שונים בבית על ידי הברקתם. בנוסף, ללכה יתרונות פרקטיים רבים ההופכים אותה למבוקשת. הלכה מעניקה שכבת חוזק משמעותית לאלמנט הצבוע בה, משמרת את איכות העץ ומהווה חומר פופולארי לצביעה בתעשייה, תודות לתוצאות היפות שהיא מפיקה. הלכות השונות הקיימות כיום יתאימו פחות לצביעת קירות ויותר לצביעת רהיטים ישנים או יצירת שפה עיצובית אחידה לאלמנטים הקיימים בבית.
 

צבעי תחליב סיליקוני

צבעי התחליב מדוללים במים ומיועדים לשימוש לקירות חיצוניים בעיקר. שימוש נוסף המהווה יעד פופולארי לצבעים הסיליקוניים הוא איטום קירות אמבטיה. צבעי התחליב מתאפיינים בעמידות גבוהה לרטיבות וללחות מחד וביכולת נשימה גבוהה מאידך – יתרון המאפשר לה לעטוף מבנים מבלי "לחנוק" אותם.
 

צבעים פלסטיים

צבעים פלסטיים מיועדים לצביעת הקירות הפנימיים בבית. צבעים פלסטיים מבוססים על אותו התחליב המאפיין את הדבק הפלסטי ומכאן שמם. הצבעים הפלסטיים הינם בין הצבעים האהובים והפופולאריים ביותר, בשל נוחות השימוש בהם והיתרונות הרבים שהם מציעים לאוכלוסיות שונות: הצבעים הפלסטיים הם צבעים רחיצים, קלילים ונושמים, מדוללים במים ולא מצריכים שימוש בטרפנטין. התוצאה המוגמרת בשימוש בצבעים פלסטיים מרשימה וגובלת ביצירת אמנות של ממש. יחד עם זאת, הצבעים הפלסטיים אינם מתאימים לעבודות חוץ.

התאמת סוג הצבע הספציפי לצרכים הייחודיים שלכם באופן מתוכנן מראש יכולה לסייע לכם בתהליך עיצוב בית חלומותיכם בתוך ימים ספורים.

לכל שאלה נוספת תוכלו לפנות אלינו בכל עת, או להגיע אלינו ישירות לחנות - עולם הצבעים, הרתך 3, אזור תעשיה אילת ולקבל ייעוץ מקצועי. 


21/7/14 6:35:40

חזור לרשימת המאמרים